تبلیغات
دوربین کانن - مطالب خرداد 1396
دوربین کانن
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

Image result for Five steps to master the techniques in photography BrenizerImage result for Five steps to master the techniques in photography Brenizer
 کسانی که مدت زمانی است دستی بر عکاسی داشته‌اند، این فرآیند را خواهند شناخت. در دهه‌های متمادی عکاسان به منظور خلق عکس‌های پانوراما عکس‌ها را با یکدیگر ترکیب می‌کردند. با این وجود در حال حاضر نرم‌افزارهایی چون فتوشاپ و نرم‌افزارهای مشابه این متد را برای آنها بی‌نهایت آسان ساخته‌اند.

مزایای استفاده از متد برینایزر

 خلق یک تصویر با استفاده از متد برینایزر نسبت به یک تک عکس زمان بیشتری می‌برد اما نتایج حاصله از آن ارزشمندتر هستند. وقتی از این متد استفاده می‌کنید، تصویری با این مشخصات خلق خواهید کرد:

-    رزولوشن بسیار بالا
-    عمق میدان کم (برابر با استفاده از لنزی با f کمتر از یک)
-    بوکه عالیImage result for The advantages of the method Brynayzr


آماده شدن برای عکاسی

 وقتی تصمیم به آزمودن این متد گرفتید، باید تصمیم بگیرید که از چه و کجا می‌خواهید عکس بگیرید. در جستجوی لایه‌هایی باشید که در عمق میدان کم جذاب‌تر به نظر آیند. اگر می‌خواهید از سوژه‌ای خاص عکاسی کنید مطمئن شوید که سوژه مورد نظر ژستی را برگزیده که می‌تواند تا بیش از ۳۰ ثانیه در آن حالت باقی بماند.
Image result for Five steps to master the techniques in photography Brenizer
نکته اول – تنظیمات خود را آماده کنید

دیافراگم: دیافراگم لنزتان را در گشوده‌ترین حالت ممکن تنظیم کنید. f برخی لنزها برابر با ۲/۱ است، f برخی دیگر ممکن است ۵/۳ باشد و در بقیه لنزها احتمالا چیزی بین این دو خواهد بود. هر چه دیافراگم بازتری انتخاب کنید، به نتایج شگفت‌انگیزتری دست خواهید یافت.

وایت بالانس: در این متد لازم است که هر گونه وایت بالانسی را انتخاب کنید مگر وایت بالانس اتوماتیک را. هنگامی‌که دوربینتان را مستقر نمودید، همچنان که از سایه‌ها به سمت روشنی‌ها پیش می‌روید ( و یا بر عکس)، امکان دارد وایت بالانس اتوماتیک دمای رنگ‌ها را تغییر دهد. تنظیم دستی دمای کلوین ارجح است. 

فاصله کانونی لنز: مادامی که عکس‌های مجموعه‌تان را می‌گیرید، فاصله کانونی لنز را تغییر ندهید. عکاسی با یک لنز فیکس (prime) این عمل را ساده‌تر خواهد کرد در غیر این صورت اگر لنزتان به آسانی زوم این یا زوم اوت می‌شود، از ثابت بودن لنز مطمئن شوید.

فوکوس: وقتی روی سوژه فوکوس می‌کنید، فوکوس‌ را در حالت دستی قرار دهید و تا زمانی که عکسبرداری مجموعه به اتمام نرسیده دیگر به آن دست نزنید.

نکته دوم – عکس‌هایتان را با استفاده از ترتیبی سازماندهی‌شده بگیرید

Image result for Five steps to master the techniques in photography Brenizer

  عکسبرداری مجموعه عکس‌ها در ترتیبی سازمان‌یافته به تصاویر کمک خواهد کرد تا در نرم‌افزار ویرایشی شما به نحوی بهتر به یکدیگر متصل شوند. در ابتدا وقتی این روش را امتحان می‌کنید ممکن است وسوسه شوید تا از فرمان داده شده به نرم‌افزار دست بکشید و به افزودن تصاویری بیش از آنچه که فکر می‌کنید نیاز است روی آورید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است فتوشاپ به شما تصویری با چندین شکاف و وصله‌های اضافی در زیر تصویر نهایی ارائه دهد.

Image result for Five steps to master the techniques in photography Brenizer

  من این تصویر را به جای اینکه با روش سطری (که در بالا گفته شد) بگیرم، در طرحی دایره‌ای گرفتم. نرم‌افزار فتوشاپ با صرف زمانی طاقت‌فرسا به درستی تصاویر را ادغام کرد. برای این تصویر، عکس‌های زیادی بودند که فتوشاپ نمی‌دانست با آنها چه کار کند، به همین خاطر مجبور شدم خودم وارد عمل شوم و به طور دستی برخی تصاویر را با یکدیگر ترکیب کنم. قدر وقت خود را بدانید و از اشتباه من درس بگیرید.


  قبل از عکسبرداری درباره عکس نهایی خود فکر کنید. آیا عکس پایانی به طور عمودی زیباتر خواهد شد یا افقی؟ مربع یا پانوراما؟ مطمئن شوید که تعداد عکس کافی گرفته‌اید تا بتوانید در جهت میزان‌سازی عکس مقبول نهایی خود آن را کراپ کنید.

نکته سوم – عکس‌هایتان را هم‌پوشانی کنید

 هنگامی ‌که در حال عکاسی از مجموعه عکس هستید مطمئن شوید که هر عکس با یک سوم انتهایی قاب قبل از خود همپوشانی دارد. این عمل به نرم‌افزار اطلاعات کافی خواهد داد تا نرم‌افزار هنگام ترکیب تصاویر بداند هر تصویر به کجا تعلق دارد. 
 
  اکثر عکاسان برای چنین مجموعه‌هایی بین ۲۰ تا ۵۰ عکس می‌گیرند که همه آنها در تصویر نهایی گردهم خواهند آمد. بیشتر از آن چیزی که لازم دارید عکس بگیرید و اگر راحت‌تر هستید با چیزی بیشتر از یک‌سوم تصویر قبلی هم‌پوشانی کنید. هنگامی‌ که با متد برینایزر تجربه کسب می‌کنید، احتمالا برای رسیدن به نتایجی مشابه با تعداد عکسی کمتر، راهی خواهید یافت.
Image result for Five steps to master the techniques in photography Brenizer
نکته چهارم – همه تصاویر را ویرایش گروهی کنید

 هنگامی‌ که برای پردازش تصاویر آماده شدید، آنها را در نرم‌افزار ویرایش گروهی مانندLightroom  یا  Adobe Camera Rawباز کنید. عکس اول را ویرایش کنید (نوردهی، کنتراست، غلظت رنگ و ...)، سپس کل گروه تصویر را همزمان (sync) کنید با انجام این کار ویرایشی کاملا مشابه ویرایش عکس اول برای همه تصاویر مجموعه به کار بسته شده است.
 
  آنگاه تصویر شما برای خروجی گرفتن آماده است. از آنجا که می‌خواهید تعداد زیادی تصویر را با هم ادغام کنید، دلیلی ندارد که از تصاویر با رزولوشن بالا خروجی بگیرید. انجام این کار فقط باعث کاهش سرعت پردازش در نرم‌افزار خواهد شد. از عکس‌هایتان با فرمت JPG خروجی بگیرید، با لبه‌هایی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ پیکسل، بسته به اینکه چه تعداد تصویر را می‌خواهید ادغام کنید.

نکته پنجم – تصاویر را ادغام کنید


Image result for Five steps to master the techniques in photography Brenizer


۱- در فتوشاپ روی منوی file گزینه Automate و سپس Photomerge را انتخاب کنید.
۲- تنظیمات پیش‌فرض را نادیده بگیرید و با زدن گزینه browse به دنبال مجموعه عکس‌های خود بگردید.
۳- پس از آنکه تصاویر ادغام شدند، اغلب تصاویر اضافه‌ای زیر تصاویر ادغام‌شده دیده می‌شوند که گاها این تصاویر به دلیل میزان هم‌پوشانی زائد هستند و لازم نمی‌شوند یا گاهی اوقات نرم‌افزار نمیداند که آن تصاویر متعلق به کدام محدوده مکانی تصویر هستند و شما باید به طور دستی آنها را در مکان صحیح خودشان بگذارید.
۴- من به این نتیجه رسیدم که عکس نهاییم بدون این تصاویر اضافی هم خوب خواهد شد، به همین خاطر زوائد تصویر نهایی را کراپ زدم.

در پایان فتوشاپ را باز کنید و مسیر زیر را دنبال کنید:


Image result for Five steps to master the techniques in photography Brenizer
  وقتی پنجره بالا آمد، به تنظیمات پیش فرض Layout و Auto and Blend Images Together دست نزنید. توسط گزینه Browse عکس‌های مورد نظرتان را جستجو و باز کنید. حالا باید منتظر بمانید! کامپیوتر شما بسته به سایز و تعداد عکس‌هایتان در حال پردازش است، این عمل می‌تواند بین یک تا ۱۰ دقیقه به طول انجامد.
Image result for hospital gastroenterologia
   نتایج مشابه با استفاده از نرم‌افزارهای مشابه نیز می‌تواند ایجاد شوند. برای صرفه‌جویی در زمان تنها به ذکر این فرآیند با نرم‌افزار فتوشاپ پرداخته شد.
 
  اگر مجموعه عکستان را در ترتیبی سازمان‌یافته گرفته باشید، نرم‌افزارتان باید به خوبی قادر به ترکیب کردن تصاویر با یکدیگر باشد. همه چیزی که باقی می‌ماند کراپ زدن برای میزان‌سازی تصویر به آن صورت است که انتظار ‌داشتید (عمودی، افقی، مربع یا پانوراما). در نهایت تصویر پایانی را با قالب JPG ذخیره کنید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 17 خرداد 1396

Image result for Cool colors photography


Image result for Cool colors photography
Image result for Cool colors photography
Image result for Transparent colors and still photographyRelated image

Image result for Cool colors photography
 رنگ‌های شفاف و ساکن Serene:

  رنگ‌های این خانوده خصلت‌های متعددی را بازگو می‌کنند. صداقت، آرامش، شفافیت، پاکی، متانت، بی‌ریایی در کنار خنکایی مطلوب از بارزترین آن‌هاست.

 این رنگ‌ها دارای وضوح (Opacity) نیمه‌اند و حاصلش شفافیت بالاست، به طوری که هر جسمی در پس جسم دیگر قابل مشاهده است.
Image result for Cool colors photography

 این خانواده از رنگ‌ها آرامشِ همراه با سکوتی را القا می‌کند که احساس مالکیتِ وسیع و دنج بودن جزو جدایی‌ناپذیری این مجموعه است.
Image result for Transparent colors and still photographyImage result for Cool colors photography
 این رنگ‌ها برای معرفی برخی اماکن توریستی و برخی محصولاتِ بهداشتی آرایشی و پاک‌کننده‌ها مناسب است. در این خانواده هم رنگ‌هایی با ارتفاع یکسان (کنتراست کم) و هم گاهی کنتراست نسبی دیده می‌شود. اما اثری از رنگ‌های زنده و البته خیلی چرک و تیره در آنها دیده نمی‌شود. این خانواده مناسب‌ترین پالت برای یک خواب خُنَک است.

رنگ‌های سرد Cool:
Image result for Cool colors photography
 ناگفته پیداست این رنگ‌ها معرف سرما، خنکی و یخ‌زدگی است. این رنگ‌ها وابستگی خاصی به مایعات به خصوص آب دارند و به لحاظ رنگی مثلثی بین "آبی، سبز، سفید" هستند. بالاترین تضادشان با رنگ‌های گرم است و با پس‌زمینه‌های تیره و روشن به خوبی چِفت می‌شوند.


Image result for Cool colors photographyRelated imageImage result for Cool colors photography
 با اینکه بسیاری از رنگ‌های خانواده Serene در این مجموعه یافت می‌شود اما پیامشان هرگز یکسان نیست و نوع خنکی‌ای که بیان می‌کنند هرگز یکسان نیست.
Image result for Cool colors photography
 این رنگ‌ها به نوعی حالت طراوت و جوانی دارند و در رنگ‌های تیره‌تر نوعی جا افتادگی را بیان می‌کنند و در پس زمینه‌های روشن معرف انجماد هستند اما به ندرت اشاره به مرگ و نیستی دارند. این رنگ‌ها همانی هستند که شما در یک تابستان گرم انتظار دارید به سراغتان بیاید.


رنگ‌های گرم Warm:

Related image

 خورشید سر منشا این خانواده گرم است. بهره‌گیری از این خانواده حالت‌های روانی متفاوتی را القا می‌کند، گرمایی از جنسِ حرارت بالای آتش و از طرفی گرمای مطلوبِ یک بخاری یا شومینه خانگی. استفاده از این رنگ‌ها به سادگی بهره‌گیری از رنگ‌های سرد نیست.
Image result for Warm color photography
 زرد، نارنجی، قرمز و قهوه‌ای سر سلسله رنگ‌های این خانواده هستند. بیشترین نقش را زرد و نارنجی و کمترین نقش را قرمز بازی می‌کند و جز در مواردی که قهوه‌ای حضور دارد قرمز نقش کمی دارد.گاهی سبز نیز در این رنگ‌ها جا باز می‌کند که نوعی خون‌گرمی و صمیمیت را به بیننده القا می‌کند.
Image result for Cool colors photographyImage result for Cool colors photography
 کمتر خانواده‌ای است که بتواند دو مفهوم این قدر متضاد را بیان کند. هم معرفِ مهربانی و صداقت و صمیمیت باشد هم دور افتادگی و مرگ حاصل از تشنگی و تنهایی را بگوید.
Image result for Warm color photography
 انتخاب پس زمینه تیره و روشن به کلی مضمون این خانواده را می‌تواند دگرگون کند. این رنگ‌ها با اینکه فاصله یکسانی از رنگ‌های تیره و روشن دارند اما درندگی و پرتو افشانیشان در پس زمینه‌های تیره صد افزون است.

Related imageImage result for Cool colors photographyImage result for Cool colors photography
 رنگ‌های تند و پر ادویه Tangy Spicy:

  ذات این خانواده مثل اساس محصولاتش دو دسته بیشتر ندارد، دوست‌داران سینه چاک و دشمنان قسم خورده. احساسی که از این آثار به بیننده منتقل می¬شود کاملا مرتبط با علاقه و نفرتش نسبت به خوراکی‌های تند و ترش است. همنشینی سبز و قرمز و زرد از یک سو و زرد و سبز از سوی دیگر معرفِ تندی و ترشی است. گرچه این رنگ‌ها ذاتا رنگ‌های شادی هستند اما احتیاط در مواجهه با آن ها شرط عقل است.
Image result for Hot and spicy colors photography
  ارتفاع رنگی این محصولات نسبتا یکسان و کنتراستِ رنگیشان نسبتا بالاست و معمولا رنگ‌ها از سه نقطه مجزای چرخه رنگی سر از اثرِ ما در می‌آورند. مکزیک و هند اولین کشورهایی هستند که با دیدن این رنگ‌ها به ذهنمان می‌رسند.

 Related image

  رنگ‌های شیرین و خوشمزه Sweet Luscious:

 
 هر چه در خانواده رنگ‌های تند و پر ادویه احتیاط لازم بود را برای این خانواده می‌توانیم کنار بگذاریم. این رنگ‌ها معرف شیرینی و خوشمزگی هستند. صورتی، قرمز، سفید، شیری، قهوه‌ای شکلاتی از سردمدارانِ رنگ‌های این خانواده دوست داشتنی‌اند.
Image result for Sweet and delicious color photography
 این خانواده از معدود خانواده‌های رنگی است که با دو رنگ نیز به خوبی رسالت خود را انجام می‌دهد. این رنگ‌ها در بیننده احساس گرسنگی ایجاد و با لذتی ویژه همراهند. این خانواده رنگی این امکان را دارند که حالت شهوت‌پرستی را نیز به بیننده منتقل کنند.

Image result for Sweet and delicious color photography
 رنگ‌های تنومندRobust:

  اساس رنگ‌های تشکیل دهنده‌ی این خانواده زرد، نارنجی، قرمز در پس زمینه‌های تیره است. این رنگ‌ها القاکننده عظمتِ بنا یا قدرتِ شخصی است. این رنگ‌ها قوی و تنومند هستند اما این قدرت صرفا جسمی است و اثر از این قدرت در عقل ندارند. این رنگ‌ها ذاتا جسمانی، اثر گذار و در عین حال زودگذرند. این رنگ‌ها همزمان سکون و حرکت را با توجه به عناصر درون کادر القا می‌کنند.

Image result for Full-bodied color photographyImage result for Cool colors photographyImage result for Cool colors photography
رنگ‌های ظریف Elegant:

 اگر می‌خواهید از جواهر اثری به نمایش بگذارید بی‌درنگ این خانواده رنگ‌ها را نمایش دهید، نفسانیت و دقت و ظرافت شاخصه اصلیِ این رنگ‌هاست، این رنگ‌ها اصالتا زنانه و تجملاتی هستند .گرچه بنفش رنگ اصلیِ این خانواده است اما هر رنگی که در کنار پس زمینه‌های تیره بتواند ظرافت و سلیقه را به رخ بیننده بکشد در این پالت رنگی جای می‌گیرد.

Image result for Photography subtle colors
   بنفش در این رنگ‌ها هم موضوع هم پس‌زمینه است. هم می‌تواند به صورت Analog در کنار هم جلوس کند و هم می‌تواند در زمینه‌ای روشن خودنمایی کند. در عین حال این رنگ وقتی در پس زمینه قرار می‌گیرد به خوبی رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و سفید را تجلی می‌بخشد. در استفاده از این خانواده استفاده از پس‌زمینه بسیار حساس و حیاتی است. جادوی رنگ بنفش و سختی پیش رو را در دو پالت بعدی ببینید.

Image result for Gastroenterologist female patientImage result for Cool colors photography
 رنگ‌های نفسانی و جسمانی Sensual:
Image result for Sensual colors and beauty photography
 یک لباس شادِ نامزدی و تزیینات یک جشنِ آشنایی به راحتی از این خانواده قابل تهیه است. رنگ‌های این خانواده به خوبی ویژگی‌های نفسانی و جسمانی را به بیننده منتقل می‌کنند .قرمز، مشکی، سرمه‌ای، بنفش و گاهی زرد بیشترین نقش را ترکیبات این جدول ایفا می‌کنند به سختی می¬توان رنگ دیگری را با آن همنشین کرد. این رنگ‌ها در کنار هم بسیار قدرتمند و موثر و در عین حال سریع و هیجانی هستند و پیامشان را زود منتقل می‌کنند. در مجموع با این رنگ‌ها به خوبی می‌توان وسوسه‌های انسانی را به رخ کشید و متجلی کرد.

Image result for Sensual colors and beauty photography
رنگ‌های معنوی Spiritual:

 شاید تا همین جا هم متوجه سختی کار در استفاده از رنگ بنفش شده باشید اما این خانواده رنگی اندک تردید هر مخاطبی را در جادوی بنفش بر طرف می‌کند.
Image result for Spiritual color photography
 این رنگ‌ها معرف انرژی مثبت بهشت و بیشتر بنفش و ارغوانی هستند، رنگ‌های ملایمِ روشن مکمل‌های خوبی برای حضور در کنار رنگ‌ها اصلی این مجموعه‌اند. این رنگ‌ها بر خلافِ رنگ‌های گروه Sensual هیچ وابستگی به مسائل زمینی و دنیوی ندارند. این رنگ‌ها به صورت خالص و ترکیبی قابل استفاده هستنند اما بهترین خروجی را از ترکیب تعداد رنگ‌هایی بین دو تا رنگ می‌توان گرفت. ریشه اعتقادی این رنگ‌ها روح و ذهن انسان را با خود در آمیخته می‌کند و برخلاف جدول بالا تاثیر ذهنی طولانی‌تری دارد. اعتقاد به وجود خدا پس از مرگ و مرگی شیرین و مطلوبِ سرشار از معنویت خصیصه بارز این رنگ است.

 این رنگ در رویاهای ما نیز حضوری عمیق دارد. پیروان ادیان مسیحیت، یهود و بودا مفاهیم و مضامین اخروی خود را به خوبی می‌توانند با این رنگ منتقل کنند.

Image result for Spiritual color photography

نکته: معنویت در دین اسلام بیشتر با رنگ‌های آبی، سبز و زرد قابل انتقال است و نور مهمترین شکل معنویت و نشانِ مادی خداست.

 در پایان یاد آور می‌شوم، رنگ تنها یکی از عناصر تشکیل‌دهنده یک اثر است. کادر، عناصر (به لحاظ شکلی و محتوایی) و نحوه ارائه در تکمیلِ منظورِ اثر اهمیت فراوان دارد.
Related imageImage result for Cool colors photographyImage result for Cool colors photographyRelated image

Related image


Related image
Image result for Cool colors photography
Image result for Cool colors photographyImage result for Cool colors photography

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 2 خرداد 1396

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی