دوربین کانن
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
What is Depth of Field and How to Use it in Your Photography
روشی بسیار موثر در ساده سازی ترکیب شماست. با استفاده از دیافراگم وسیع ، می توانید پس زمینه ای را که ممکن است از موضوع اصلی شما منحرف شود ، تاری کنید. این یک روش به خصوص مفید برای عکسبرداری از پرتره است. درباره آموزش استفاده از تنظیمات دیافراگم مختلف می توانید در آموزش های دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO بیشتر بدانیدوقتی دوربین را خیلی نزدیک می کنید ، انتظار عمق میدان زیادی را نداشته باشید. بهتر است اشیا را مرتب کنید تا مهمترین قسمت در همان صفحه قرار گیرد. به این ترتیب ، اگر بخشی از آن در کانون توجه باشد ، همه آن مورد توجه قرار می گیرد. نکته دیگری که باید با لنز بزرگنمایی امتحان کنید ، استفاده از زاویه دید گسترده تر است. اگر مجبور نباشید دوربین را به سوژه نزدیک کنید ، این عمق میدان بیشتری را به شما می دهد (با این کار مزیت لنز زاویه دید گسترده جبران می شود).
What is Depth of Field and How to Use it in Your Photography
روی قسمت تنظیمات نزدیک به دوربین تمرکز نکنید. از آنجا که یک سوم تا نیمی از عمق میدان موجود در مقابل نقطه ای قرار دارد که شما روی آن متمرکز شده اید ، تمرکز روی قسمت جلویی یک دوم تا دو سوم عمق میدان خود را هدر می دهد. این ممکن است باعث شود که برخی قسمتهای دیگر جسم تیز نباشند زیرا در یک سوم عمق میدان باقی نمی مانند. اگر یک سوم تا نیمه بازگشت را متمرکز کنید ، عمق میدان موجود را به عقب تغییر می دهید تا تنظیمات بیشتری را در اختیار داشته باشید در حالی که قسمت جلویی را به وضوح تیز نگه دارید.وقتی سطح تمرکز کم است ، در عکس شما عمق میدان کم ایجاد می شود. این موضوع باعث می شود سوژه از بقیه عناصر موجود در صحنه متمایز شود به شرط آنکه بقیه چیزهای موجود در پس زمینه با موضوع فاصله داشته باشندنور را در تنظیمات افزایش دهید تا بتوانید از دیافراگم کوچکتر استفاده کنید.
Blatt | Shallow Depth of Field to isolate the subject throug… | Flickr
سایز دیافراگم. هرچه اندازه دیافراگم لنز کوچکتر باشد (تعداد f بیشتر باشد) ، عمق میدان بیشتر است. هرچه دیافراگم بزرگتر باشد ، عمق میدان کم است.فاصله دوربین از سوژه. همانطور که پدر را از موضوعی که روی آن متمرکز شده اید حرکت دهید ، عمق میدان را افزایش می دهید. هرچه نزدیکتر می شوید ، آنرا کاهش می دهید.فاصله کانونی لنز. بزرگنمایی با زاویه دید گسترده تر ، عمق میدان را افزایش می دهد. بزرگنمایی باعث کاهش آن می شود.هر یک از این سه عامل به تنهایی بر عمق میدان تأثیر می گذارد ، اما حتی بیشتر در ترکیب. می توانید کمترین عمق میدان را با بزرگنمایی لنز روی سوژه نزدیک با استفاده از دیافراگم بزرگ بدست آورید. عمیق ترین عمق میدان را زمانی دریافت می کنید که از سوژه دورتر شوید و لنز را در یک زاویه بزرگ بزرگ کنید و از دیافراگم کوچک استفاده کنید.
How to isolate your subject from the background
در فواصل عکاسی عادی ، حدود یک سوم عمق میدان در مقابل صفحه تمرکز بحرانی (به سمت دوربین) و دو سوم در پشت آن قرار دارد (دور از دوربین). وقتی دوربین بسیار نزدیک به یک جسم متمرکز شود ، عمق میدان به طور مساوی تقسیم می شود.اجسام درون عمق میدان هرچه از فاصله کانونی مهمتر فاصله بگیرند کمتر و کمتر تیز می شوند. با افزایش فاصله ، سرانجام امور چنان از تمرکز خارج می شوند که دیگر به هیچ وجه تیز به نظر نمی رسند. لبه های نزدیک و دور عمق میدان شما معمولاً به طور دقیق مرزهای مشخص شده قابل مشاهده نیستند. در عوض ، نواحی تیز به طور نامحسوس در مناطقی غیر تند ادغام می شوند.

Center for Inflammatory Bowel Disease (IBD) - Medstar Georgetown
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 شهریور 1399

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات